Søg
Login
Login faciliteten anvendes p.t. kun af medlemmer der opdaterer hjemmesiden.
 Start Rabataftaler

Rabataftaler

Der henvises til vores nye hjemmeside:

http://www.hareski.dk/rabataftaler/


Medlemsfordele i sæsonen 2012-2013.

Vi er i fuld gang med at lave nye og endnu bedre aftaler for den kommende sæson. Vi ved allerede nu, at vi får nogle helt fantastiske aftaler på ski, skiudstyr og træningscentre. Hvis du ikke kan vente er du velkommen til at kontakte Flemming Steenvinkel, Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen.

Når du handler her, bedes du diskret meddele dit medlemskab - og evt. dokumentere med Skikort.dk. Bemærk ligeledes, hvor andet ikke er nævnt, gælder de givne rabatter alle steder det almene vareudbud ikke varer (enkelteffekter / pakketilbud), der i forvejen er udbudt til reduceret pris !

Skikort kan printes ud fra http://skimedlem.dk/. Du får dit login via emailadresse. Er denne ændret eller er der problemer hermed kontakt venligst Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen.


SAS Sportsaftale

Som medlem kan du rejse med SAS med en række store fordele og besparelser.

Vigtigt, gælder kun, hvis booking foretages gennem SAS.dk/sport og rigtige procedure anvendes:

 

 • Start booking gennem sas.dk/sport og "book sportsrejse her".
 • På næste side findes forbund: Skiklubben Hareskov.
 • Herefter bookes normalt.
 • Under kreditkortoplysninger, check at koden SPSKIDK står der
Aftalen medfører fordele:

 

 • 2 stk. bagage á 23 kg, dvs. 450,- til skitransport spares
 • Mulighed for ændring af dato og navne
 • Bonusoptjening bevares
 • Klubben optjener herudover Credits
 • I nogle tilfælde lavere priser
 • Læs mere herom på www.sas.dk/sport
 • Kræver medlemskab og der skal bookes gennem sas.dk/sport og med indtastning af koden: SPSKIDK
 • Bemærk ved bestilling gennem rejsebureau kan koden også bruges
 • Ved gruppebestilling kontakt SAS-grupperejser


Fitness.dk

Rabataftale med Fitness.dk.

Nu har skiklubbens medlemmer mulighed for at trænne hele året i Fitness.dk til favorable priser.

Tilmelding mod forevisning af skikort.


Ski og Fritid

altHos Ski og Fritid får du 10% rabat (der gives ikke rabat på i forvejen nedsatte effekter). Der er planer om særtilbud og arrangemnter, der vil annonceres på hjemmeside/facebook og nyhedsbrev. Ski og Fritid er leverandør af klubbens instruktøruniformer.


Friluftsland

Medlemmer kan igen i år handle hos Friluftsland med 10% rabat, undtaget er dog GPS-modtagere. Der er p.t. ikke aftalt klubaften i Friluftsland. Arrangeres en sådan meddeles det aktuelt i nyhedsbrevet.

 

 


IndoorSki

Hos vores samarbejdspartner, IndoorSki, kan du træne ski og snowboard hele året. Du få undervisning af uddannede instruktører i hold af max 2 personer samtidig.

Som medlem af Skiklubben Hareskov får du rabat på både enkeltlektioner og klippekort:, og alle priser inkluderer udstyr og instruktion.

 • Enkeltlektion: 225,- (normalpris 295,-)

 • 3 lektioner: 695,- (normalpris 765,-)
 • 5 lektioner: 1.070,- (normalpris 1.150,-)

Se også Skiklubben Hareskovs tilbud om fast træning i IndoorSki med endnu bedre rabatter.


Godsets agenturer

Indkøbsarrangementer med store rabatter på topmærkerne Kästle og Vuarnet


Steep & Deep

alt

Hos Steep & Deep får du 10% på alle varer. Glæder dog ikke skistøvler og bootfitting, lavine udstyr, GoPro, samt i forvejen nedsatte produkter. . På skiservice ydes 20% ordinær rabat. Som SH-medlem er du sikret at være første modtager af meddelelser om specialtilbud og udsalg meddeles via klubbens hjemmeside/nyhedsbrev. Der er endvidere planer om en klubaften hos Steep & Deep (annonceres i nyhedsbrevet).